Ku chwale nieustannej edukacji

Kolegę K. w nasze skromne progi przyprowadziła niespodziankowo koleżanka N. Kolega K. przedstawił się jako ”greg nard” (pisownia fonetyczna); być może „dread nard” (ponieważ audytorium było już nieco zamroczone wódką ojczystą). Tak czy inaczej jest to subkultura starzejącej się, i jak widać mainstreamowej, autorce bliżej nieznana; choć sądząc z aparycji i stylizacji może być to jakiś radykalny odłam hipsteryzmu, wywodzący się z akademików wydziałów informatyki.
Kolega K. bynajmniej nie speszony nieznanym, weterynaryjnym towarzystwem, błyskawicznie opanował dotychczas swobodną konwersację. Ponieważ nikt nie dorósł intelektualnie do poziomu greg/dread narda (nie nerda) konwersacja umarła, a po 5 minutach monologu reszta zgodnie przypomniała sobie, że dziś w Parku są happy hours i heavy metal.

Szliśmy przez śnieg i mróz… jak to w Warszawie w październiku.

GregNard uparcie przemawiał dalej. Po kilku próbach oczarowania nas abstrakcyjnymi i alternatywnymi rozważaniami na temat nowych „lajałtów” mokotowskich pubów, których to jest stałym i legendarnym bywalcem, przerzucił się na „ciekawostki z kraju i świata”. Był to monolog analogiczny do „podryw na intelektualistę”; z tą różnicą, że dread nard nie zwrócił się ze swą wiedzą i mądrością do żadnej z otaczających go niewiast. Być może zniechęcił go brak bród i świeżo myte włosy. Kolega Nerd, wraz ze swym kagankiem oświaty, zaatakował Tomasza M, który w związku z nadchodzącą zimą w brodę się już zaopatrzył.

– Bo w Polsce mamy dwa gatunki krów- oświadczył nagle, niespodziewanie, i poza jakimkolwiek kontekstem- Jest gatunek „krowa czerwona” i gatunek „krowa czarno-biała”. Czarnobiałe dają mleko; a czerwone są na mięso.
– ….. Aha.- rzekł Tomek.

I cała praca hodowlana na nic.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s