Akcja- sterylizacja

Może i w Polsce zamiast krokusów i pierwszych śladów wiosny jest śnieg i mróz, a u nas upał, słońce i wieczne lato :), ale pogodowe anomalie nie zmieniają faktu, że jest marzec- miesiąc kociego marcowania. A od kilku lat ogólnopolski miesiąc sterylizacji zwierząt ( więcej na stronie-  akcjasterylizacji.pl ). Dlatego, zwłaszcza po naszych weterynaryjnych doświadczeniach z ostatnich dwóch tygodni, jeszcze raz chcielibyśmy prosić- STERYLIZUJCIE SWOJE ZWIERZĘTA!

IMG_4630

„Kiciuś” nie jest pluszaczkiem! „Kociaczek” będzie puchatym maleństwem przez 3 miesiące. Po czym czekać go będzie (powinno) minimum kilkanaście lat dorosłego życia. Jeśli nie jesteś pewien, że będziesz w stanie zapewnić wszystkim kociakom/psiakom dom, czas i opiekę- wysterylizuj swojego zwierzaka! Kotka/suka to nie kobieta. Nie będzie niespełnioną, sfrustrowaną nieszczęśnicą jeśli pozbawimy ją błogosławieństwa porodu i odkarmienia miotu (pomijając fakt, że i nie wszystkie kobiety potrzebują do szczęścia dzieci).  Sterylizacja (a tym bardziej kastracja) przy obecnych standardach wykonywania operacji jest zabiegiem bezpiecznym!

Dodatkowo, w marcu, są to operacje relatywnie niedrogie.

NIE ROZMNAŻAJMY CIERPIENIA!

IMG_4547

Smeagol. Najbrzydszy kociak świata. Porzucony, niedożywiony, „zjedzony” przez świerzbowce, grzybicę, pchły i pasożyty wewnętrzne. Nie udało nam się go uratować.

IMG_4552

IMG_4772

Ten kociak, tak jak czworo jego rodzeństwa miał zostać uśpiony-bo taki los często spotyka niesamodzielne, bezpańskie kocięta. Te na szczęście okazały się silne i zaradne, więc żyją. Jeśli szybko nie znajdą właściciela dzieciństwo spędzą w schronisku. W betonowej klatce.

IMG_4712

IMG_4662

Ta koteczka umiera. Ma ok. 6 tygodni. Właściciel zanim pofatygował się do lecznicy doprowadził ją do powyższego stanu. Prawdopodobnie nie uratujemy jej oczu. Świerzb uszny praktycznie pozbawił ją słuchu.

IMG_4659

To są konsekwencje nieodpowiedzialnego rozmnażania zwierząt!

Jeśli macie, lub dokarmiacie jakiegoś kota- podarujcie mu coś więcej niż „pasztecik z królika w sosie beszamelowym”. Wykastrujcie. Wysterylizujcie. Na stronie http://akcjasterylizacji.pl/ znajdziecie adresy lecznic, w których w marcu można te zabiegi wykonać dużo taniej. „Promocje” dotyczą lecznic w całym kraju.

IMG_4717

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s