Outbackowe konie

Honoriusz Balzac zawyrokował kiedyś, że trzy najpiękniejsze rzeczy na świecie to piękna kobieta w tańcu (tak jakby piękna kobieta nie była piękna i w innych okolicznościach), koń pełnej krwi w galopie i fregata pod pełnym żaglami… Ja bym do tej listy dorzuciła jeszcze kilkadziesiąt gatunków ptaków, i koty (właśnie! gdzie w tej „złotej myśli” są KOTY!!!?), co do koni zgadzam się jednak całkowicie.

IMG_8522

Tutejsze koniki zdecydowanie nie są najpiękniejszymi jakie miałam okazję w życiu widzieć… za to chyba nigdy nie obserwowałam stada o tak bogatym życiu wewnętrznym… szczerze mówiąc nigdy wcześniej nie obserwowałam półdzikich koni. Na fotce powyżej, w promieniach słońca, w zimowym deszczu, pod tęczą… nadciąga ogier „trouble- maker”.

IMG_8526

A to ogier w skali makro. Kulturysta 🙂 Nie jeżdżony, nie trenowany… nawet nie karmiony porządnie, bo głównie pasie się gdzieś w buszu, na tych marnych, szarawych krzewinkach. On po prostu jest ogierem 🙂

IMG_8527

To OK. Młoda, piękna i romantyczna. A prywatnie niesamowicie szybka neurotyczka z zaburzonym cyklem rujowym 🙂

IMG_8503

I największa OK przyjaciółka. Jest to relacja zdecydowanie toksyczna. Być może każda niezrównoważona gwiazda potrzebuje brzydszej koleżanki do bicia, i taką właśnie rolę gra siwa kobyłka.

IMG_8529-001

Choć ogier potrafi ją docenić 🙂

IMG_8501-002

A i aparat jej oczy lubi.

IMG_8516

Charlie i Lyric. Nowe panny z Perth, co to nie mogą się odnaleźć w świecie bez stajni i padoku, więc na dobry początek pocięły sobie nogi. Jak widać Lyric dalej mnie nienawidzi za próby opatrzenia jej spektakularnej rany.

IMG_8495

IMG_8488

IMG_8546

Król Lew 🙂

IMG_8538

czasami ciężko jest być małym kucykiem w stadzie wielkich kobył.

IMG_8539

Piękna i… krasnal?

IMG_8542

A gdy ja fotografuję, drapię po chrapkach, głaszczę i uważam, żeby nic mnie nie stratowało, co robi Buddy? „Mój” pies?………….

Tak…..

IMG_8541

….. Buddy żre końskie gówno 🙂

Reklamy

2 thoughts on “Outbackowe konie

    1. Nieeee, nie jedzą koniny 🙂 Dużo miejsca mają na tych tysiącach hektarów- to im nie przeszkadza, że konie biegają. Kilka koni raz od święta używają- głównie jak trzeba bydło gdzieś przegonić. Kilka jest na emeryturze, ogier jest ogierem-rozpłodnikiem; parę klaczy trzymają do rozrodu, trochę młodzieży nieujeżdżonej czeka na sprzedaż… ogólnie lubią konie 🙂 I trochę nimi handlują, ale podstawa gospodarki to zdecydowanie nie jest.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s