Uwaga konkurs!

Uwaga, uwaga!!! Konkurs!
Dziś w całkowicie odmiennym klimacie- konkurs natury….. patriotycznej! Łuuuuhuuuuu :P, mnie też to dziwi! 😛

Polne_maki_5799071
Autostopowanie to chyba najbardziej komunikatywna i towarzyska forma podróżowania. Praktycznie codziennie gadamy więc całymi godzinami (chyba że akurat cały dzień utwardzamy pobocze w oczekiwaniu na miłosiernego kierowcę- wtedy wkurzamy się w milczeniu). Dosyć często też, kiedy już kierowca znudzi się ostrzałem pytań na temat wulkanów, trzęsień ziemi, kiwi, kangurów, czy palm olejowych, rozmowa schodzi na Polskę. Dlaczego nie śpieszy nam się z powrotem do ojczyzny- nikomu nie trzeba wyjaśniać 🙂 Ale, że nie jesteśmy całkiem wyrodnymi obywatelami, zawsze usiłujemy powiedzieć o kraju coś dobrego. Często zresztą kierowcy sami się pytają, czy mamy słynnych piosenkarzy- jak Byonce, albo Justin Biber, fantastycznych piłkarzy, wybitnych sportowców, wpływowe firmy albo światowej wagi odkrycia i osiągnięcia naukowe, i co jest w Polsce ciekawego.

Mówimy wtedy, że piękna przyroda, jedyna dziewicza puszcza nizinna w Europie, że Biebrzański Park Narodowy, rysie, żubry i Bieszczady, 4 pory roku (w Malezji to super atrakcja), Kraków, że Lech Wałęsa i Solidarność, że Jan Paweł II (choć w naszym pogańskim świecie raczej staramy się odżegnywać od zbawczych „osiągnięć” kościoła), że Mikołaj Kopernik i Curie-Skłodowska, że kiedyś mieliśmy bardzo fajną i postępową unię z Litwą, a potem bardzo postępową konstytucję; że w porywach Polska sięgała od morza do morza i liczyła się w Europie. Mówimy też, że Chopin, słynna wódka, Adam Małysz i Kubica (Kubica- chyba najbardziej znany Polak w Malezji :P), siatkarze, siatkarki. W Australii mówiliśmy też o Strzeleckim, choć koleś musiał być strasznie złośliwy, żeby podarować Australijczykom Mt „Kozijozko” :)… Jak widać z powyższego- niewiele w tych opowieściach informacji współczesnych, a i nasza wiedza historyczna do najlepszych nie należy.
Stąd prośba do Was- CO OPOWIADAĆ ZA GRANICĄ I CZYM POLSKA MOŻE SIĘ CHWALIĆ NA ŚWIECIE?

87be0a86947c3275e69e590addf23a90_big(fotki www.geocaching.compolskalokalna.pl)
Odpowiedzi można umieszczać w komentarzach poniżej, na blogu, lub wysyłać na maila. Autor najciekawszej odpowiedzi dostanie kartkę z Nowej Zelandii, a jeśli znajdziemy pracę, albo odpowiedź nas szczególnie wzruszy i poruszy, to może wymyślimy coś ciekawszego.
*tylko błagam, nie piszcie, że 40 lat temu jakiś orzeł strzelił Niemcom bramkę.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s