O podnoszeniu kwalifikacji

Wszystko wskazuje na to, że zostaniemy w Batu Secret ZOO znacznie dłużej niż planowaliśmy, jednak zanim zaczniemy oficjalnie świętować wspaniały początek naszej kariery lekarzy jaguarów, poczekamy jak się sytuacja rozwinie. Na razie pracujemy w porywach 11 godzin dziennie, po godzinach zakuwamy to, czego na studiach nie nauczono nas o nietoperzach, żyrafach, skunksach i ostronosach, oraz rozpisujemy nasze genialne projekty udoskonalania ZOO, dobrostanu zwierząt i prewencji chorób zakaźnych.
P1130558
skandaliczna historia jaguarków już nie długo na blogu, w poniedziałek przeprowadzają się do normalnej klatki, z wybiegiem i powietrzem

Wczoraj jednak doszliśmy do martwiącego wniosku, że skoro mamy zacząć pracować niezależnie, musimy zacząć dogadywać się z opiekunami zwierząt. Opiekunowie, jak nasze doświadczenie wskazuje, zawsze kłamią, ale że lekarze weterynarii też zawsze kłamią, lepiej wywiad przeprowadzać samodzielnie.
(W ramach wyjaśnienia dla wnikliwych i podejrzliwych fanów języków obcych- w Indnezji mówią po indonezyjsku, na Jawie mówią po jawajsku, oraz teoretycznie po indonezyjsku, w okolicach Batu mówią po „batuańsku” oraz zwykle po jawajsku, a czasami i po indonezyjsku, a w każdym innym regionie Jawy w jeszcze innym narzeczu.Wyszło mi więc, że w ukłonie dla mniejszości jawajskiej i opiekunów zwierząt z pól ryżu wyrosłych- nauczę się jawajskiego)
IMG_6353
Dziś przed dyżurem poszłam więc rozszerzać kwalifikacje z pomocą mojego kolegi Gimana. Giman jest najbardziej wykwalifikowanym i najbardziej zapracowanym fachowcem Batu Secret ZOO- jest szefem taksydermii.
– Cześć Giman!
– Dzień dobry Miss Anna!
– Giman, mógłbyś pouczyć mnie jawajskiego?
– Ale mój angielski bardzo zły.
– Wciąż lepszy, niż mój jawajski.
– To co chciałabyś umieć.
– Podstawowe weterynaryjne pytania. I w ogóle podstawowe zwroty.
– OK. sing ayu banget.
– singajubanget. A co to znaczy?
– Jesteś bardzo piękna
– GIMAN!!!!
– Ok, Ok, Aku seneng kowe.
– A to co znaczy?
– Ajlavju

IMG_6373

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s